Projekty

Zde představujeme projekty vzniklé pod vedením manažerů z řad studentů divadelního manažerství realizované ve spolupráci s MuseYou a další důležité aktivity sdružení.

Inspirativní rána

www.facebook.com/inspirativnirana

kontaktní osoba: Pavla Šoukalová

Projekt inspirovaný oblíbenou akcí ze světových metropolí nabízí možnost zúčastnit se jednou až dvakrát do měsíce ranních inspirativních setkání s úspěšnými osobnostmi, které vynikly ve svém oboru. Inspirativní rána jsou určena všem mladým lidem, kteří si rádi rozšiřují obzory, ale také profesionálům ve svých oborech, a nabízejí vzájemná setkávání v příjemném neakademickém prostředí. První ráno zahájili 11. dubna 2013 zakladatelé populárního Baru, který neexistuje Honza Vlachynský a Andrej Vališ. Mezi další hosty patří zakladatel sdružení Slow Food Tom Václavík, novinář Michal Kašpárek, autor knihy Konec prokrastinace Petr Ludwig, odborník na etiketu Radim Martynek, majitelka květinářství a lektorka jógy Jája Fadrná, marketingový konzultant a specialista na značky Karel Novotný, ředitel brněnského kina Scala Radek Pernica, životní koučka Ravit Mond... Navíc vstup i snídaně zdarma!

SETKÁNÍ/ENCOUNTER

www.encounter.cz

kontaktní osoba: Blanka Chládková

SETKÁNÍ/ENCOUNTER je mezinárodní festival divadelních škol s mnohaletou tradicí. Jedinečnost festivalu spočívá v tom, že hlavní organizátory tvoří studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Myšlenka samotného festivalu vznikla z potřeby zakladatelů SETKÁNÍ/ENCOUNTER setkávat se s dalšími divadelními profesionály a studenty divadelních škol a vytvořit z města Brna centrum kulturního dění. Tato přehlídka se stává každým rokem prestižnější, především díky bohaté účasti studentských souborů divadelních škol ze všech koutů světa. Do Brna pravidelně míří divadelníci ze zemí Visegrádské čtyřky a také sem již zavítaly soubory z Jižní Koreje, Kolumbie, Filipín, Spojených států amerických, Íránu a mnoha dalších zemí.

23. ročník SETKÁNÍ/ENCOUNTER zvítězil v soutěži Projektový manažer roku 2013 v kategorii Studentský a neziskový projekt roku.

Svět včerejška

www.doktrin.cz

kontaktní osoba: Anna Stránská

První inscenace divadelního souboru DOK.TRIN, scénická esej o dějinách plných rakviček, měla svou premiéru 29. listopadu 2013 v brněnském HaDivadle. Dramatizace a překladu pamětí světoznámého rakouského autora, které jsou zároveň osobitým pohledem na dějiny Evropy konce 19. a první poloviny 20. století, se ujal student JAMU Martin Sládeček, režie pak Barbara Herz. Hrají Lucia Jagerčíková, Jiří Svoboda a Michal Bumbálek.

Workshopy pro manažery I

přihláška

kontaktní osoba: Markéta Štefanová

Workshopy jsou určeny studentům Ateliéru divadelního manažerství a jevištní technologie. Jejich zaměření je vymyšleno manažerům přímo na míru, hlavním cílem je doplnění znalostí v oblastech, kterým se ve výuce příliš nevěnujeme.

Nabídka workshopů:

  • Vědomá práce s tělem – řeč těla, relaxace a regenerace (proběhnou dva workshopy v průběhu roku) | lektorem doc. Mgr. Hana Halberstadt
  • Rétorika | lektorem MgA. Jitka Sedláčková
  • Sebeprezentace: životopis a pohovor | lektorem Mgr. Václav Kantor
  • Manažerské hrátky: hry a cvičení pro zvýšení výkonnosti a synergie týmů

Na první dva workshopy z nabídky se můžete přihlašovat do 18. 11. 2014, konkrétní termíny a časy jsou uvedeny v přihlášce zde. Zveme samozřejmě i absolventy našeho ateliéru!

Workshopy pro manažery II

přihláška

kontaktní osoba: Markéta Štefanová

Workshopy jsou určeny studentům Ateliéru divadelního manažerství a jevištní technologie. Jejich zaměření je vymyšleno manažerům přímo na míru, hlavním cílem je doplnění znalostí v oblastech, kterým se ve výuce příliš nevěnujeme.

Nabídka workshopů:

  • Rétorika pro manažery | lektorem MgA. Jitka Sedláčková
  • Kurz/workshop grafická příprava propagačního materiálu | lektorem Mgr. Karla Stránská
  • Workshop Relaxace a regenerace | lektorem doc. Mgr. Hana Halberstadt
  • Manažerské hrátky: hry a cvičení pro zvýšení výkonnosti a synergie týmů